OBS! Den version af Internet Explorer, du benytter, er forældet. Vi anbefaler, du gør brug af en nyere browser, så du får den fulde oplevelse, når du besøger Rybners.dk

Organisation

Her kan du få et overblik over vores organisering og læse vores vedtægter og mødereferater

Vores direktion

Vores direktion varetager den daglige ledelse i overensstemmelse med de retningslinjer, som bestyrelsen fastlægger.


Olaf Rye

Adm. direktør

smartphone2179 8555

phone7913 4580

mailE-mail

Olaf Rye


Annalise Schmidt

Vice adm. direktør

smartphone6161 7518

phone7913 4518

mailE-mail

Annalise Schmidt

Lars Katzmann

Direktør - Erhvervsuddannelser og Kursusområdet

smartphone2888 7957

phone7613 3310

mailE-mail

Lars Katzmann

Gudrun Kirk Petersen

Direktør - Gymnasier

smartphone6155 3718

phone7913 4551

mailE-mail

Gudrun Kirk Petersen

Organisationsdiagram

Få et overblik over Rybners' organisation.

Vores organisationsdiagram


Ledelsesoversigt

Få en oversigt over ledelsen på Rybners.

Oversigt over ledere på Rybners


Vedtægter

Vedtægten for den nye institution Rybners 

Læs mere


Vores bestyrelse

Vores bestyrelse fastlægger vores strategi og medvirker til at udvikle Rybners. 

Personer fra erhvervslivet og organisationerne i lokalområdet danner Rybners bestyrelse og er med til at sikre udvikling på en stabil arbejdsplads.

Læs referater fra vores bestyrelsesmøder

 

Formand (udpeget af DI Byggeri)

Michael Mathiesen

Direktør, Max Mathiesen og Søn A/S

smartphone22 49 65 60

mailE-mail

Næstformand (udpeget af Dansk Metal)

Dan H. Rasmussen

Formand, Dansk Metal Vest

phone75 14 28 55

mailE-mail


Udpeget af 3F

Bjarne Kirkeby

phone88 92 69 87

mailE-mail

Udpeget af BAT Kartellet

Claus Lykke Christensen

smartphone40 31 43 36

mailE-mail

Udpeget af Dansk Erhverv

Charlotte Kruse

smartphone52345836

mailE-mail

Udpeget af DI

Anni Dressø

smartphone40 45 96 88

mailE-mail


Udpeget af Esbjerg Kommune

Henrik Hundebøl

smartphone53 81 89 84

mailE-mail

Udpeget af HK Sydjylland

Annette Godsvig Laursen

Afdelingsformand, HK Sydjylland

smartphone33 64 15 03

mailE-mail

Udpeget af TEKNIQ Arbejdsgiverne

Claus Boel

Direktør, El-firmaet Olesen & Jensen A/S

phone76 14 01 70

mailE-mail


Udpeget ved selvsupplering fra videregående uddannelsesinstitution:

Johanne Gregersen

Erhvervsakademi SydVest (EASV)

phone40 98 05 97

mailE-mail

Alexander von Oettingen

UC Syd

phone76 13 33 33

mailE-mail


Medarbejderrepræsentanter:

Niels Henrik Poulsen

Med stemmeret

smartphone21 63 52 23

mailE-mail

Lone Abildgaard Hørup

Uden stemmeret

smartphone40 95 67 82

mailE-mail


Elevrepræsentanter:

Mille Honoré Pallesen

Gymnasierne

smartphone42 54 88 82

mailE-mail

Lona Sørensen

EUD/EUX

smartphone81 71 22 29

mailE-mail


Tilforordnede:

Annalise Schmidt

Direktør for Økonomi & Administration

smartphone61 61 75 18

mailE-mail

Anders Kronborg

MF, Socialdemokratiet

mailE-mail

Britta Boel

Direktør for Børn, Læring og Job, Varde Kommune

phone79 94 78 15

mailE-mail

Helle Vad Christensen

Medarbejderrepræsentant

mailE-mail

keyboard_arrow_up